Освітній процес

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

•     Базовий компонент (нова редакція)
•    Програма розвитку та річний план роботи.
•    Парціальна освітня програма «Англійська мова» О. В Низковська, І. А. Кулікова, Т. М. Шкваріна.
  Програма розвитку дитини дошкільного віку “Дитина”.
• Курс дошкільникам Освіта для сталого розвитку Автор Н. Гавриш, О.Саприкіна, О.Палетун.
«Скарбниця моралі», програма виховання моральної особистості дитини передшкільного віку – та інтегрування педагогічної спадщини Сухомлинського у зміст освітньої роботи ЗДО(авт. – Лохвицька Л. В.);
«Україна–моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М)
«Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі (авт. -  Березіна О. М., Гніровська О. З.,  Линник Т. А.)
«Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років (авт. – Лохвицька Л. В.)

Колектив  закладу створює умови для всебічного особистісного зорієнтованого  розвитку  дошкільника, для реалізації його творчого та природного потенціалу, зорієнтований на виховання  загальнолюдських і національних цінностей.

У  ЗДО «Казка»  реалізується Базовий  компонент дошкільної освіти – Державний стандарт дошкільної освіти України. У ньому зведено норми і положення  що визначають державні вимоги до рівня  освіченості, розвиненості та вихованості  дитини 6(7) років, сумарний кінцевий  показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи.

ЗДО здійснює освітній процес за  освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Організація освітнього процесу у ЗДО  сприяє набутою дитиною  різних  компетентностей відповідно до освітніх напрямів, визначених інваріантною складовою БКДО, а саме:

• Особистісно -  оцінка компетенція
  • Соціально – комунікативна компетенція
  • Природничо – екологічна компетенція
  • Художньо – продуктивна компетенція
  • Ігрова компетенція
  • Математична компетенція
  • Комунікативна компетенція

У закладі  створено умови для реалізації варіативної складової БКДО, а саме: додаткова організаційна  форма освітнього процесу – гурток  вивчення англійської мови (за згодою батьків та з урахуванням індивідуальних особливостей дошкільників).

У ЗДО здійснюється внутрішній моніторинг стану і результатів  освітньої діяльності.

Організація освітнього процесу здійснюється  згідно чинного законодавства.

Наш заклад  - упродовж багатьох років працює за гуманітарним напрямком, а саме: моральне виховання дошкільників. З метою реалізації цього завдання  вихователі керуються парціальною програмою «Скарбниця моралі» та літературною  спадщиною В. Сухомлинського.

Педагогів зацікавила проблема комплексного впливу казок та оповідань В.Сухомлинського  на всебічний розвиток  дошкільнят, тому вирішили здійснювати інтегрований підхід до  роботи  з дошкільниками за творами  В. Сухомлинського. Роботи  над кожним  твором проводиться двічі на тиждень і триває  2-4 тижні. У старших групах вихователі інтегрують в освітній процес систему занять «40 стежинок формування краси малого українця».

З вересня 2020  вихователі усіх  молодших груп впроваджують спеціальний  курс «Дошкільнятам – освіта для сталого  розвитку» . Вік  передбачає роботу  з дошкільниками впродовж  трьох років. Мета курсу – формування у дошкільників початкових уявлень про дії та поведінку, орієнтованих на сталий розвиток, в екологічній, економічній та соціальних сферах повсякденного життя.

Організовано освітній процес в інклюзивній групі.