Безпека життєдіяльності

СЕМІНАР ОБЖД ТА ЦЗ НА БАЗІ ДНЗ

Сьогодні проблема безпеки розглядається, як базисна потреба людини, тому на дошкільний заклад покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.
  Починаючи з того моменту, як дитина робить перші кроки, вона зазнає впливу небезпечних факторів. Небезпеки підстерігають дитину практично на кожному кроці – удома небезпека йде від електричних, газових приладів, пустощів із сірниками, на вулиці – необережність на дорозі, використання піротехнічних, вибухонебезпечних предметів і т. ін., що може призвести до біди.
  Брак життєвого досвіду, беззахисність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях. Тому про те, як діяти у тій або іншій проблемній ситуації, дитині повинні пояснити батьки і вихователі.
  Саме тому,12 листопада 2014 року на базі Стрижавського ДНЗ «Казка» відбувся інструктивно-методичний семінар для вихователів-методистів та вихователів ДНЗ району на тему «Робота вихователів з напрямку «Цивільний захист та основи безпеки життєдіяльності дошкільника», який підготували методисти обласного методичного кабінету безпеки життєдіяльності населення Рустам  Гатауллін і Ольга Гловацька.

ПРО ПРОВЕДЕННЯ «ТИЖНЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДИТИНИ»

Одне з найважливіших завдань дошкільного закладу – охорона життя і здоров’я вихованців. А це означає, що треба не тільки створити умови для їхнього перебування в садочку, а й навчити дітей правил безпечної поведінки, турботи про своє здоров’я. Навчаємо малят безпеки життєдіяльності протягом усього року, а як завершальний акорд роботи проводиться «Тиждень безпеки дитини». Адже саме під час його проведення можна побачити реальну готовність учасників педагогічного процесу до дій в умовах надзвичайної ситуації.
  З 21.04. по 25.04.2014 р. проведено «Тиждень безпеки дитини» з метою поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій.
  Вихователі подбали, щоб у різних осередках групових приміщень було достатньо матеріалів, які сприяють формуванню в дошкільнят навичок безпечної поведінки. Усі заходи проводились під девізом «Вчимося берегти своє життя».

«ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ» В СТРИЖАВСЬКОМУ ДНЗ «КАЗКА»

З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів з формування дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя, з метою поліпшення якості навчально – виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту  життя  з 16.05. до 20.05.2016 року проведено «Тиждень безпеки дитини» як форми систематизації знань дітей  про безпечне  довкілля.
  19.05.2016 року – проведено практичний тренінг з евакуації дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу. Наприкінці «Тижня безпеки дитини» вихователі провели по групах бесіди з дітьми, з’ясували, що сподобалось, що запам’яталось їм. Це допомогло оцінити проведену роботу з навчання дітей питанням безпеки життєдіяльності.
  «Тиждень безпеки дитини» вихователі проводили творчо, неформально, створюючи умови для збагачення досвіду дітей щодо безпечної поведінки. Спільна робота  педагогів з малечею,  забезпечує дітям можливість засвоїти навички практичної безпечної життєдіяльності і усвідомити, що її життя та здоров’я – це найдорожче багатство. А дотримання дітьми правил безпечної поведінки та захисних принципів обов’язково допоможе їм у різних життєвих ситуаціях.

ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В СТРИЖАВСЬКОМУ ДНЗ «КАЗКА»

З 31 жовтня по 7 листопада 2016 року, Стрижавському ДНЗ «Казка» по наказу від  17.10.2016 року  № 54 – а/г «Про проведення Тижня знань  безпеки життєдіяльності»,  проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в ДНЗ. Під час підготовки до Тижня знань було розроблено «Тематичний план проведення Тижня знань за загальною темою «Небезпека вдома й на вулиці»,відповідно до тематичного плану . Вихователі моделювали ситуації, під час яких дошкільники засвоювали правила  беспечної поведінки.
  Формування основ безпеки життєдіяльності, набуття різних компетенцій відбувалось завдяки різним видам діяльності – ігровій руховій, сенсорно – пізнавальній, літературній, природничій. І тут важливу роль відіграли педагоги, які добирали сучасні методи ознайомлення дітей з  ОБЖ.
  Особливу увагу вихователі приділяли практичним питанням навчання дітей, правильному поводженню в різних життєвих ситуаціях. Бесіди супроводжували конкретними прикладами.
  Для батьків вихованців вихователі оновили інформаційно – ілюстровані матеріали, анкети, пам’ятки, виставку дитячої творчості на тему. Небезпеки які нас оточують.
  Усі заходи проводились з метою запобігання травмування та загибелі дітей  в умовах надзвичайних ситуацій, навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки під час їх виникнення.